Práce při škole se vyplatí

Práce při škole se vyplatí

Rozhodně není výjimkou to, že vysokoškoláci během svého studia pracují. Ačkoliv důvody mohou být rozličné: peníze, získání zkušeností či zkoušení nových možností, tak i tak se pracovat při škole rozhodně vyplatí.

Získání rozhledu na pracovním trhu

Úplně první vybírání pracovní nabídky, psaní prvního životopisu a motivačního dopisu, absolvování prvního pohovoru. Každému to samozřejmě jde jinak a pro někoho už první pohovory nejsou problém. Nicméně ne každý to tak má a pokud si tím projdete už během studia, kdy ještě nejste pod tlakem toho, abyste si co nejdříve našli práci potom, co vystudujete, víte už, jak nejlépe zaujmout, abyste onu získali práci.

Lze zkoušet rozdílné pracovní pozice

Jestliže jste student, a zvláště pokud jste v prvních ročnících, určitě není špatný nápad zkusit práci v oboru, který zrovna nestudujete. Díky tomu získáte nový rozhled, zjistíte, co vás baví či nebaví, a hlavně získáte zkušenosti i z jiných oborů, což se vždycky hodí.

Trainee pozice jako dobý začátek

Spousta firem nabízejí tzv. trainee programy, jež jsou uzpůsobeny studentům a kde se můžete během školy postupně vypracovat, získat potřebnou praxi a po dokončení školy jste v mnohem snadnější pozici, jak se dále uplatnit.

Mladí a úspěšní III

Mladí a úspěšní III