Něco ke čtení? Co třeba detektivku

Něco ke čtení? Co třeba detektivku

Knížky si k nám cestu vždycky najdou. Ať už jste větší či menší nadšenec do čtení, sem tam si většina z nás vždycky něco přečte.

Pokud jste vysokoškolák, tak občas musíte číst odbornou literaturu, která kolikrát není příliš záživná.  A protože jsem fanoušek detektivního/thriller žánru, podělím se s vámi o několik mých tipů na knížky, které podle mě za to rozhodně stojí a spraví vám chuť na čtení.

Série Sebastian Bergman od Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth

Momentálně pětidílná (6. díl je na cestě) série o, jak už název napovídá, psychologovi Sebastianu Bergmanovi, který jako externista pomáhá řešit případy.

Kromě případů, které jsou chytlavé, musím vyzdvihnout práci s hlavními postavami, jež se každým dílem vyvíjí, a hlavně interakce mezi nimi je napsaná skvěle. Určitě tak nejsou ve stínu případu, kdy vás odtrhávají zbytečně od děje. Právě naopak.

Jepice od James Hanzel

Autorova prvotina, která se povedla a můžu s klidným svědomím doporučit. Hlavním hrdinou je Charlie Priest, bývalý policista, nyní právník, který rozplétá příběh sahající až do druhé světové války.

Námět knihy je originální a při čtení se určitě nudit nebudete, zvlášť pokud ji budete číst v rámci prokrastinace. 😊

Izolovaný od Sebastian Fitzek, Michael Tsokos

Syrový thriller, který nejlépe popíše anotace přímo z knihy: „Koroner Paul Herzfeld najde v hlavě jedné velmi zohavené mrtvoly telefonní číslo své dcery. Hannah byla unesena a pro Herzfelda tak začíná děsivá hra na honěnou.“

Pokud máte dobrou představivost, některé pasáže asi radši přeskočíte, ale i tak nakonec oceníte skvělou zápletku a neustálé napětí.

Mladí a úspěšní III

Mladí a úspěšní III

Minimalismem ke štěstí?

Minimalismem ke štěstí?