Trainees

10.10.2018

Hledám si práci: 5 maličkostí, které vám u pohovoru pomůžou

Pohovor
Firma
Kariéra

Kuchařka, která vám zajístí úspěch u každého pracovního pohovoru bohužel neexistuje. Tohle jsou ale tipy, které určitě ničemu neuškodí. Ze zkušeností našich spřátelených HR pracovnic víme, že většina lidí minimálně jedno z těchto pěti pravidel poruší.

Karolína Meixnerová
1) včasný příchod
Pozdní příchod nepůsobí dobře, i kdyby vám v domě nejel výtah, ujela před nosem tramvaj, chytnul vás revizor bez jízdenky, nebo u stánku s kafem byla fronta. Žádná výmluva nezachrání to, že se kvůli vám zdržel celý přijímací proces. Většina firem si totiž kandidáty zve v jeden den např. po půlhodinových intervalech, a to je každých pět minut sakra znát. Vždy tedy mějte dostatečnou časovou rezervu.
 
2) pevný stisk ruky a oční kontakt
Je to sice klišé, ale první kontakt o vás řekne nejvíc. Chcete-li působit sebevědomě, ale zároveň pokorně, vyhněte se až příliš pevnému stisku s dlaní směřující dolů. Letmé podání ruky bez žádného stisku je snad ještě horší. Svému potencionálnímu nadřízenému či personalistce se dívejte při pozdravu do očí a úsměv, prosím!

taylor-grote-415993-unsplash.jpg
 
3) dobrá nálada
Úsměv totiž dělá hrozně moc. Před každým pohovorem máte dvě možnosti. Buď se budete klepat jak ratlík, nervózně tikat očima a váš výkon nikoho nenadchne, nebo si řeknete: Ale co, nejde o život, jde o h****o, a na pohovor přijdete v dobré náladě. Myslete na to, že u pohovoru před vámi sedí pravděpodobně někdo, s kým budete dalších x let pracovat, tak ať vidí, že jste kolega do nepohody.
 
4) pokora
Nejhorší ale je, když přijdete na pohovor a tváříte se jako král světa. Na to totiž nikdo není zvědavý. Ve výsledku je všem jedno, že jste nejlepší, nejchytřejší a nejambicióznější kandidát. Vaši budoucí kolegové si s vámi především chtějí lidsky sednout. Tak ze sebe dostaňte to nejlepší, ale s pokorou.

gabriel-matula-300398-unsplash.jpg
 
5) odolnost vůči stresu
V dnešní době většina pracovních pozic vyžaduje odolnost vůči stresu a takový pohovor je vstupní zkouškou. Pokud se hlásíte na pozici, kde budete muset často pracovat pod tlakem, nekleptejte se, nehoupejte nervózně nohou, neklepte do sebe sklenice vody a doma se pořádně nastříkejte antiperspirantem. Nádech, výdech a jde se na to!
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT
NEBO
Přihlásit se přes Facebook
Close

Kontakt

Napište nám a my se vám
co nejdříve ozveme