Trainees

09.05.2018

Co si rozhodně naplánovat na tohle léto?

Léto
Brigáda
Zmrzlina
Inspirace
Stáž
Cestování
Eurovíkend
Zkouškové
Party

Venku je krásné počasí, sluneční paprsky se nám snaží dostat do pokojů i přes stažené rolety, konec školního roku se pomalu blíží a vysokoškoláci se již více nemohou schovávat před učením, které je v průběhu zkouškového dobíhá. Je snad možné najít ještě výraznější signály blížícího se léta? A jak si ho řádně užít? Čtěte!
 

Nicole Gawlasová

Shodneme se, že léto je již za dveřmi, ale máte ho naplánované? Jen si představte, kolik volných dní je před námi. Žádné brzké vstávání do školy, žádné odkládání povinností na poslední chvíli, žádné noci strávené s učebnicemi. Jen vy a čas pro vás. Na druhé straně se ale nachází fakt, že i volno dokáže být pěkně otravné, pokud nebude zaplněné dostatečně příjemnými plány. Pojďme se společně podívat na pár tipů, na jejichž naplánování máte stále ještě dostatek času.

  1. Dovolená

Sbalit kufr, nic neřešit a nasednout do letadla, nejlépe s osobou/osobami, které máte rádi. Odpočinek je potřeba, a právě na dovolené ho můžete získat maximum. Říkáte si, kde na ni vzít? V dnešní době se ceny dovolených šplhají vzhůru, to ano, ale kdo říká, že musíte mít zajištěný full service v pětihvězdičkovém hotelu? Proč si nezkusit užít trochu dobrodružství v cizí zemi s partou přátel? Zkusit nízkonákladové aerolinky, ubytování v hostelu a cestování stopem? Někdy dokonalé štěstí spočívá právě v nedokonalosti dané situace. Trochu inspirace najdete u nás na blogu v rubrice On the road.

diogo-palhais-422619-unsplash%285%29.jpg

      2.  Práce

Práce a prázdniny jsou slova vzájemně si odporující, ale ne ve všech případech. Především pokud jste vysokoškolák s potřebou vydělat si. Scénář prázdnin v kanceláři/restauraci/skladu nevypadá zrovna nejlákavěji, ale stále je zde možnost nějaké zajímavější brigády. Co takhle zkusit roli plavčíka, vedoucího na dětském táboře, animátora u moře či průvodce pro skupinu návštěvníků z Asie? Ani tahle představa není o nic lepší? Pokud ne, tak posledním způsobem, jak přežít prázdniny v práci, je vidina zaslouženého výdělku, řekněme „světlo na konci tunelu“. Na co si dát na letních brigádách pozor si přečtete zde !

  1. Stáže

Záležitost, která mě osobně velmi překvapila, je nabídka letních stáží, a to dokonce placených. Pokud navštívíte stránky nabízející práci, již v tomto období naleznete široké možnosti. Stáž je zkušenost, která sice na první pohled nemusí vypadat dvakrát lákavě, ale pokud si najdete obor, který vám „sedne“, tak si ji dokážete i užít. Navíc pro vaši profesní budoucnost je zkušeností k nezaplacení. V případě, že se pro absolvování stáže opravdu rozhodnete, zvládnete ji snadno s našimi radami, které naleznete v tomto článku.


kimson-doan-37947-unsplash%282%29.jpg

  1. Události

Párty, fesťáky, ale i letní školy a další akce zaměřené na vzdělávání. Během volných dnů lze podniknout cokoliv, stačí si najít událost, která bude vyhovovat každému z vás. Nejlepším místem, kde potenciální událost objevit, je facebook. Každý z nás má stovky přátel, které se někde něčeho "účastní", tak proč nenačerpat trochu inspirace?

  1. Jen a jen vy

Co si pod tímto heslem představit? Cokoliv vám udělá radost, cokoliv si dokážete užít, prostě cokoliv. Volný čas nemusíte trávit stoprocentně aktivně. Někdy není lepšího okamžiku, než se na chvíli zastavit a udělat si chvilku pro sebe, během které můžete přemýšlet o životě, stanovit si plány, cíle do budoucna, ujasnit si, co je pro vás důležité. K tomu si pustit oblíbenou písničku a dopřát si oblíbeného jídla. Nebo si vzít učebnice cizího jazyka a zlepšovat se ve vašich dovednostech. Nebo jít nakupovat. Nebo jít k vodě. Nebo si trochu zasportovat. Jednoduše řečeno – užívejte si volna dokud ho máte, nebude totiž trvat na vždy.


 
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT
NEBO
Přihlásit se přes Facebook
Close

Kontakt

Napište nám a my se vám
co nejdříve ozveme