Trainees

12.03.2018

Jak bojovat proti stresu?

Studium
Prokrastinace
Radějiknihu
Kariéra

Taky máš pocit, žen nejen tvoji kámoši, ale i ty sám se často vymlouváš na nedostatek času? Kafe s kámoškou počká, hraní Fify u kamaráda počká, ale hlavně stihnout dodělat zadaný projekt v práci, dopsat seminárku, uklidit byt a nejlépe k tomu založit vlastní značku bot a tátovi vysvětlit, jak se hledá na googlu. Proč si to děláš?

Nicole Gawlasová

Přemýšlel jsi někdy nad tím, jak se svět a doba, ve které žijeme, mění? Často si uvědomujeme pouze pozitivní stránku, která v sobě zahrnuje výhody typu volného cestování, studování/pracování v zahraničí a tak dále, ale jsou nám jasná i přítomná negativa?
Pokud bychom se vrátili o pár dekád v čase a zabývali bychom se tím, jak vypadaly běžné dny tehdejších generacích, asi bychom se nestačili divit. Ano, tyto generace byly okradené o mnoho příležitostí včetně možnosti svobodné volby, ale byly okradené i o jednu věc v pozitivním slova smyslu. O jakou? O stres.
 

rawpixel-com-561412-unsplash.jpg

 

My, studenti, se musíme snažit dosáhnout co nejvyššího vzdělání, zároveň získávat co nejvíce zkušeností, rozvíjet se a zdokonalovat a vyhovovat tak všem požadavkům, které jsou na nás kladeny. No a co si budeme povídat, někdy to dokáže být velmi stresující. Ačkoliv jsme ve věku, kdy nám patří svět a jsme schopni jít z party na party, aniž bychom pocítili únavu, neměli bychom na činnost s názvem „odpočívání“ zapomínat. Pokud by se tak dělo, jednoho dne by nám to naše tělo mohlo nehezky vrátit.

A jak na odpočinek? Nemusíš si vymýšlet žádné sofistikované aktivity, někdy je to prostě o maličkostech:1. Friends

 

Parta přátel, sklenka vína, smích uvolňující endorfiny, … No napadá tě lepší způsob, jak si vyčistit hlavu?

 

2. Pohyb

 

Ať už jste sportovci nebo gaučoví (ehm, v dnešní době spíše počítačoví) povaleči, pohyb na čerstvém vzduchu ti pomůže v každém případě.

Tip:

JumpParky – aktivita navracející do dětských let tě donutí vypnout, ať chceš, nebo ne.


 

 brook-anderson-525482-unsplash.jpg3. Jídlo

 

Protože bez jídla by ani odpočinek nestál za to. Ať už si vybereš posezení v restauraci nebo samotné vaření, vždy si odpočineš a zároveň potěšíš své chuťové buňky.

Tips: 

 Waf-Waf – pokud si chtějí Pražáci pořádně zahřešit

 Vapiano – pokud chceš trochu Itálie

 Kurzy vaření – kterých nalezneš opravdu mnoho i na slevových serverech


4. Kultura

 

Možná pro někoho nejsou divadla tou nejlepší volbou, ale mimo ně můžeš navšítivit muzea, výstavy či si udělat romantickou procházku centrem Prahy. Úplně to stačí.

Tips:

Muzeum Smyslů – netradiční muzeum plné optických iluzí, které probudí vaše smysly

Teror – interaktivní drama, které přesvědčí i zarputilé odpůrce divadel


tim-stief-108306-unsplash.jpg
 

5. A tak dále ...

 

Kina, nákupy, uklízení, PC hry, filmy, knihy, masáže … Každý si pod pojmem odpočinek představí zcela odlišné činnosti a přesně o tom to je. O tom, že nám nikdo nemůže diktovat, jak máme odpočívat, každý si musíme najít svou oblíbenou aktivitu, která nám v našem relaxování pomůže. Aktivitu, na kterou se můžeme těšit, když o ní budeme přemýšlet v práci i ve škole!


Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT
NEBO
Přihlásit se přes Facebook
Close

Kontakt

Napište nám a my se vám
co nejdříve ozveme